Adıyaman Tütünü

Adıyaman Tütünün Sektördeki Yeri 

adıyaman tütünü

Coğrafi olarak Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan ve çevresinde Malatya, Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Diyarbakır gibi büyük şehirlerle çevrili il olan Adıyaman ili kendi ürettiği ve bu yörede isim edinmiş olan

Adıyaman Tütünü

açık tütün piyasasında resmen tekel oluşturmuş durumda gerçi tekel de kapatıldı fakat bu da ayrı bir konu.

Bitlis Tütünü, Muş Tütünü, Diyarbakır tütünü denildiğinde ne kadar duymuşsanız onların toplamından bile bilinirliği yüksek olan sarma açık veya kıyılmış tütün olan Adıyaman tütünü mevcut durumda.

Tütün sektöründe bilinirliği yüksek olmasında elbette ki ektiği ürünün kalitelisini ve güvenirliğini elde etmiş olan öncelik Adıyaman tütüncüler derneği olmasından sonra ise Çelikhan tütüncüler derneğidir.

 

Adıyaman Tütünü Çeşitleri

Hafif İçimli adıyaman tütünü

Adıyaman tütünü içim olarak hafif içimli tütün, orta içimli tütün ve sert içimli tütün olmak üzere 3 farklı içimi mevcuttur.

İçtiğiniz hazır fabrikasyon tütüne en yakın içimi bilmiyorsanız bunun için yetkili arkadaşlarımıza ulaşabilirsiniz.

EN KALİTELİ ORJİNAL KATKI MADDESİZ DOĞAL ORGANİK KIYILMIŞ

ADIYAMAN TÜTÜNÜ HER ÇEŞİTİ ELİMİZDE MEVCUTTUR.

 

 

Adıyaman Tütünü Kıyım Çeşitleri nelerdir?

Çelikhan tütünü

Adıyaman tütün kıyım olarak genellikle ince kıyım denilen ve içinde damar bulunmayan yani içim esnasdına sadece yaprağın veya kökün olmadığı kıyım tercih edilmektedir. tabiki  farklı kıyım isteyen müşterimiz de yok değil.

 

 

Markamızdan alacağınız her hangi bir çeşit tütün hiç fark etmez her hangi bir Adıyaman tütününe hiç birşekilde katkı maddesi kesinlikle bulamaz ve tadamazsınız .

Çünkü bizim tütüncülerimizin kendi yetiştirdiğimiz ve kendi kıyım makinemizden geçirdiğimiz ürünleri yine size gönderiyoruz. Siz müşterilerimize en iyi tütünü ve isteğinize gore hafif orta sert olmak üzere 3 e ayırdığımız 10 larca çeşitteki tütünlerimize güvenilir bir şekilde kapıda ödeme ile sizlere güvenli alış-verişin adresini sunuyoruz.

Çelikhan Tütüncüler Derneği olarak sizere üreticisi ve satıcısı olduğumuz; ürünümüzden doğal organik ve katkısız olarak gönderiyoruz.

Memnun kalmadığınız taktirde ürünümüzü geri iade edebilirsiniz.

Harmanlı Adıyaman tütünü nedir?

adıyaman tütünü harmanlı

Genel itibari ile adıyaman tütünü içine  bir çok açık tütün kullanıcısı sarı renkli altın sarısı gibi terimle ile tütün siparişi vermektedir.

Maalesef diyerek söze başlıyorum çünkü sarı renk gibi altın sarısı tütün demek aslında günümüzde katkı maddeleri ile tütüne renk verilmiştir. bu da tütünün içiminde 2. sigaradan başlayarak boğaz yakmaya başlar.

 

Bundan dolayı siz değerli tütün tiryakilerine tavsiyemiz önceliğiniz kokusu olsun ve içimi olsun buna dikkat ediniz. altın sarısı tütünden şüphe ile yaklaşın.